Digitaalsed ravimid
Retseptipõhine tarkvara südamehaiguste ennetuseks
Globaalne epideemia
Probleem
Südamehaigused nõuavad igal aastal 18 miljoni inimese elu, olles levinuim surma põhjustaja maailmas. WHO andmetel saaks 80% nendest surmajuhtumitest ennetuse abil ära hoida – see tähendab 14,5 miljonit päästetud inimelu aastas.
Südamehaiguste üheks suurimaks riskiteguriks on metaboolne sündroom, mis on 3 või enama kardiovaskulaarse riskiteguri kogum. Metaboolse sündroomi ülemaailmne levimus kasvab kiiresti, mõjutades peaaegu 25% maailma täiskasvanud elanikkonnast – see on üle 1,3 miljardi inimese.
Kuna nendel häiretel ei ole alati nähtavaid sümptomeid, on üle 90% metaboolse sündroomi juhtudest diagnoosimata ja ravimata, mis tõstab oluliselt südamehaiguste tõenäosust. See on tohutu koormus nii tervishoiusüsteemidele kui ühiskonnale tervikuna.
Digiravimid metaboolse sündroomi raviks
Lahendus
Me arendame maailma esimest tehisintellektil põhinevate digiravimite platvormi metaboolse sündroomi jaoks, mis parandab ravitulemusi, säästab kulusid ja skaleerub nagu tarkvara.
Partnerid
1 miljoni eurose eelarvega teadus- ja arendusprojekt toob kokku arstid, teadlased ja insenerid, et luua kogu maailmas unikaalne tarkvaraliste medistsiini-seadmete platvorm metaboolsete haiguste ennetuseks ja raviks.
Platvorm hõlmab metaboolsete haiguste riskimudelit ning uuenduslikku käitumise aktiveerimise tehnoloogiat, mis ühendab kliinilised ravijuhised ja kognitiivse käitumis-psühholoogia praktikad, et luua personaalseid raviteekondi.
Mis on digiravimid?
Uus klass ravimeid
Digiravimid (DTx) on kliiniliselt tõendatud mõjuga tarkvararakendused, mida kirjutatakse retseptina välja konkreetsete haiguste ennetuseks või raviks.
Sarnaselt tavaravimitele, läbivad ka digiravimid kliinilised uuringud ja põhjaliku riikliku sertifitseerimise, et tagada nende kasutamise ohutus ja efektiivsus.
Erinevus digiravimite ja tavaliste terviseäppide vahel on sama nagu apteegist saadaval retseptiravimil ja vitamiinil või toidulisandil.
Rahastatakse Euroopa Liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames