Face Scan
Digianalüüs
Täpsus
96%
Korratavus
99%
Ajakulu
30s
Face Scan on mugav viis jälgida oma üldist tervislikku seisundit ja südameveresoonkonna vormi kodust lahkumata. Avage Activate rakenduses Face Scan funktsioon ja järgige ekraanil olevaid juhiseid. Unikaalne tehnoloogia tuvastab näonaha pulseerimise kaudu pulsisageduse, mille abil arvutab tehisintellektil põhinev algoritm vajalikud füsioloogilised tunnused. Kogu protsess võtab aega 30 sekundit. Andmetöötlus toimub Sinu nutitelefonis ilma, et andmed seadmest lahkuksid.
Kuidas see töötab
- Laadi alla Activate rakendus (iOS, Android)
- Veendu, et nägu on ühtlaselt valgustatud
- Eemalda prillid
- Paiguta nägu etteantud kontuurile
- Järgi ekraanil kuvatavaid juhiseid
Näidud
1. Südame löögisagedus
Südame löögisagedus ehk pulss tähendab südamelöökide arvu minutis. Täiskasvanute normaalne pulss puhkeolekus on vahemikus 60 kuni 100 lööki minutis. Üldiselt tähendab madalam puhkepulss tõhusamat südametegevust ja paremat kardiovaskulaarset vormi. Näiteks võib hästi treenitud sportlase normaalne pulss puhkeolekus olla lähemal 40 löögile minutis.
Soovitame jälgida näitaja muutumist aja jooksul, et näha elustiili mõju tervisele.
2. Vererõhk
Vererõhk koosneb kahest numbrist ning selle mõõtühikuks on millimeeter elavhõbedasammast ehk mmHg. Ülemine näitaja (süstoolne vererõhk) näitab südame kokkutõmbamise ajal tekkivat rõhku. Alumine näitaja (diastoolne vererõhk) näitab südame lõõgastumise ajal tekkivat rõhku. Optimaalseks vererõhu näitajaks peetakse 120/80 mmHg.
See info on mõeldud üldise teadlikkuse tõstmiseks ega asenda arstlikku läbivaatust. Tervislikku seisundit puudutavate küsimuste korral pöördu palun enda perearsti poole.
3. Südame töökoormus
Südame töökoormus näitab südamelihasele langevat koormust, mida arvutatakse järgneva valemi põhjal: pulss (bpm) x süstoolne vererõhk (mmHg). Puhkeseisundis mõõtmisel kirjeldab see näitaja üldist südameveresoonkonna seisundit. Näiteks regulaarselt trenni tegeva inimese südame töökoormus võib olla väiksem kui istuva eluviisiga inimesel.
Soovitame jälgida näitaja muutumist aja jooksul, et näha elustiili mõju tervisele.
4. Südame löögisageduse varieeruvus
Südame löögisageduse varieeruvus (Heart Rate Variability - HRV) on südamelöökide vaheline ajaline erinevus. Madal HRV näitab, et võid olla stressiseisundis. Kõrge HRV tähendab, et olete lõdvestunud, hästi taastunud ja valmis uueks pingutuseks.
Soovitame jälgida näitaja muutumist aja jooksul, et näha elustiili mõju tervisele.
5. Vaskulaarne maht
Vaskulaarne mahutavus näitab veresoonte elastsuse mahtu. Puhkeolekus mõõdetuna saab seda indeksit kasutada südame-veresoonkonna tervise näitajana, kuna see on tugevas korrelatsioonis veresoonte jäikusega. Kõrge väärtusega inimesel on parem veresoonte tervis kui madala väärtusega inimesel.
Soovitame jälgida näitaja muutumist aja jooksul, et näha elustiili mõju tervisele.
6. Hingamissagedus